2017. július 31., hétfő

Havi zárás – Július 2017


A nyár közepén nincs is jobb, mint a szoba hűvösébe húzódva egy jó könyvvel tölteni a napjaimat. Nekem legalábbis megfelel, mert nem bírom a hőséget. Még árnyékban hagyján, de ha nem mozog a levegő, akkor ott ette meg a fene. 
Szerencsémre csak két hetet dolgoztam a hónapban, nem is bírtam volna tovább. Emlékszem, az utolsó napokon már alig vártam, hogy végre vége legyen. Mert csábító a klimatizált helységben eltöltött idő, de itthon nyugalom van. Ha megteremtem magamnak, akkor tényleg az van.
Idén sikerült ismét ellátogatnom a VOLT fesztiválra. Most voltam másodjára, de most már egyetemistaként. Fura, de sokat tud számítani. Szombaton mentem legjobb barátnőmmel, ugyanis neki még vizsgája volt a héten, meg a jubileumi fesztivál miatt amúgy is sokkal drágább volt a bérlet. De az Imagine Dragonst nem hagyhattam ki. Tudtam, hogy pont a koncertre mondanak esőt, viszont ez cseppet sem érdekelt. Egyszer jönnek ilyen közelre, szerettem volna őket élőben látni. Mert a videók és a rádió nem tudja visszaadni azt a hangulatot. Villámlás és függönyszerű eső ellenére Dan árasztotta magából az energiát. Ő is ázott velünk. Felejtetlen másfél óra volt.

Majával a híres Sopron felirat előtt
Egy másik koncerten is voltam a hónapban, mégpedig a Margaret Island hegykői fellépésén. Már igen kíváncsi voltam rájuk, de eddig nem volt lehetőségem élőben meghallgatni őket. Különleges érzés volt ülve, szinte páholyból végignézni őket. Nekem nagyon szimpatikusak voltak. A szerelmes számaik ábrándozásra késztettek.
Jane Austen hetet tartottam július 17-23-ig. Már régóta tervben volt, hogy valamilyen formában megemlékezek kedvenc írónőmről, és most az időzítés is jó volt. Rengeteg munkám volt vele, sokkal több, mint amire számítottam. Mert egy darab bejegyzéssel is órákat foglalkozok, nemhogy héttel. És ha még ez nem lett volna elég, akkor próbáltam életet lehelni a blog Facebook oldalába. No ez még nagyobb falat volt még időzítéssel is. Minden tiszteletem azoké, akik mindig ezt csinálják. Én nem tudtam mellette semmit sem csinálni, pedig jó lett volna olvasni. 

~~~
Júliusban olvastam: (1870 oldal)
Nagyon látszódik az elfoglaltság az olvasási listámon. Négy könyv. Nem ismerek magamra. Egy kisebb olvasási válságom volt a sok romantikus után, de most már úgy érzem, hogy kifelé lábalok. Határozottan jót tesz a sok szerelem után egy kis kalandregény. 
- Helen Halstead: Mr. és Mrs. Darcy
Természetesen meg sem közelíti az eredetit, de a magyarul megjelentek közül eddig ez a legjobb. Érdekessé tették a nézőpontváltások, hogy nem csak Lizzy szemszögéből értesülünk, hanem mind régi és új szereplők fejébe is beleülhetünk.
- Pierrot – Gábor Endre: Magister M (Jonathan Hunt Kalandok #3)
Többet vártam el a regénytől az első rész ismeretében, mint amennyit kaptam. Az íróváltás nem tett feltétlenül jót az állandó minőségnek. A karakterek unalmasak, a rejtély sem sokrétű. Pedig úgy olvastam volna még több nyomozást.
- Kae Westa: A démon és a papnő
Keményebb fantasy, mint amit vártam tőle. Cselekménydús, pörgős, bár néha nekem sok volt. A világ bonyolult első és második ránézésre is, szívesen megismerném jobban. Mortua és Vali párosa nem igazán kötött le, de megtaláltam ám a kedvenceimet itt is. Viszont nagyon lassan haladtam vele.
- Scott Westerfeld: Leviatán (Leviatán #1)
Beledobott a steampunk világba, és egy számomra kedvelt korszakot mutatott be egy apró csavarral. Meglepően jobban fejlett Európában leledzenek szereplőink. Tetszett, hogy a két főszereplő teljesen különböző rétegből és országból származik.



A hónap leglátogatottabb bejegyzése:
Tövis és ujjongás, avagy Mili és morc báró keringőzése egy tál ecet körül | Böszörményi Gyula
Személyes kedvencem: 
10+1 érdekesség Jane Austenról
Több figyelmet érdemelt volna:
Darcy házaspár mindennapjai | Helen Halstead

Augusztusban tervezem:
- Böszörményi Gyula: Mindörökké várni
- Deborah Harkness: Az éjszaka árnyai (Mindenszentek trilógia #2)
- Amie Kaufman - Meagan Spooner: Lehullott csillagok (Lehullott csillagok #1)
- Demi Kirschner: Öld meg Jana Robinst! (Ellopott élet #1)
- Scott Westerfeld: Behemót (Leviatán #2)
Remélem, hogy kitart a lendületem a következő hónapban. Most megyünk majd nyaralni, ami nálunk sosem az olvasásról szól. De mindenképpen viszek megfelelő mennyiségű könyvet. Ez azonban azzal jár, hogy két hétig szüneten lesz a blog. Rám fér a pihenés.

2017. július 30., vasárnap

Gyilkosság a Dacia-expresszen | Böszörményi Gyula

Csillogó szem, felfelé ívelő száj, elégedett sóhaj.
Böszörményi Gyula Bitó és borostyán című kisregénye bár még nem közelíti meg méretben a Leányrablást, de kétszerese az előző másfeledik történetnek, kerek egész epizódnak mondható. Az Ármány és kézfogó híres hazaútját ábrázolja, ahol a nagyregény történetívhez nem tartozó, mégis fontos epizód kerül a közönség górcsöve alá.

Első megjelenés éve: 2017
Könyvmolyképző Kiadó
krimi, ifjúsági
öt csillag
A hölgyé a terep!
1900. december 10., este. A Keleti indóházból útra kel az 502-es Budapest–Predeal–Bukarest vonalon közlekedő éjszakai járat, hálókocsijában a híres magánzó detektív, Ambrózy báró tanítványával, Hangay Mili kisasszonnyal, akit szigorú mestere épp száműzetésre ítélt a székesfővárosból. A fényűző, első osztályú kocsikban csupa előkelő, jómódú, kiváló modorú hölgy és úr utazik, akik legrémesebb álmaikban sem gondolnák, hogy mire megérkeznek, az egész Monarchiában csak úgy emlegetik majd az 502-es járatot, mint „a fagyos éjszakában száguldó véres szerelvényt”.

Történetünk…
Pontosan ott kezdődik, hogy Mili kisasszony a Pilisy ház konyhájában található stokedlire cserélte le a zakatoló vonatot, ugyanis megszökött az őt Marosvásárhelyre szállító szerelvényről, mind az őt az állomásról megmentő Vilitől. Ám Ambrózy most nem engedi ki a kezei közül. Az esti vonattal menni kell. Az utazás kellemes társaságban folyik, csak a hellyel-közzel elhulló MÁV dolgozók vetnek árnyékot az idillra. Mili kisasszony magára vállalja az esetek felgöngyölítést, amiből jelesre vizsgázik. 

2017. július 23., vasárnap

Megcsonkított töredékek | Jane Austen – Betekintő #12

- Tán’ Jane Austenból írja a szakdolgozatát, kisasszony?
- Nem, uram.
- Akkor miért szeretné elolvasni?
- Saját szórakozásból.

Magyar megjelenés éve: 2014
Koinónia Könyvkiadó
Valami hasonló játszódott le a könyvesboltban, mikor megrendeltem Jane Austen leveleit. Csak kicsit lepődtek meg rajtam. De aki ismer, az tudja, hogy mennyire oda vagyok az írónőért.
Nem vártam tőle regényességet, mert tudtam, hogy Cassandra rendesen megcsonkította az érdekes részeket. Jane magánéletéről vajmi keveset tudunk meg, de a fejlődés megfigyelésére első osztályú. Helyenként megcsillan szarkasztikus humora, amiért már érdemes volt elolvasni. Nagyrészt nővérének írt leveleket tartalmaz, ahol minden egyes apróságról beszámol. Hogy mennyibe került az anyag, amit vett, hogy mi történt a szolgákkal. Tartalmasak és szórakoztatóak. Megérték az árukat, ugyanis abban az időben a címzettnek kellett az átvételkor fizetnie.
Vannak időszakok, amikor sűrűbbek levélváltások, főleg a regények kiadása körül. Az egyikben azzal szórakozik, hogy a Büszkeség és balítélet hősnőinek arcképét keresgeti a londoni képtárban. Beleláttam az emberi oldalába, olvashattam a gondolatait nem csak a regényeit, és csak még jobban megkedveltem őt.

Csak olyanoknak ajánlom...
Akik már végeztek az összes regényével, ifjúsági szösszeneteivel és töredékével, de nem szeretnének még olvasni Miss Jane-től.

2017. július 22., szombat

Darcy házaspár mindennapjai | Helen Halestead

Kétség kívül Miss Jane életéhez és műveihez készült a legtöbb publikált regény. Nem szeretem ezeket a csúnya mai szóval fanfictionöknek hívni, pedig azok. Inkább továbbgondolásként tekintett rájuk, hisz kedvenc írónőm mindössze csak hat kész művet hagyott a nagyérdeműre. Nem kell sokat találgatni, hogy ezek közül melyik számomra A legkedvesebb.
Mr. és Mrs. Darcy későbbi életét Helen Halstead is górcső alá vette. Olvastam én már több folytatást is, de eddig ez volt számomra a legtetszetősebb.

Magyar megjelenés éve: 2016
Lazi Könyvkiadó
romantikus
négy csillag
A Büszkeség és balítélet megírásával Jane Austen minden idők egyik legkedveltebb irodalmi szerelmespárját hívta életre Elizabeth Bennet és Fitzwilliam Darcy kettősével. Azok közül, akik olvasták történetüket, talán nem is akad olyan, aki ne lenne kíváncsi a folytatásra.
Helen Halstead onnantól indítja Darcyék történetét, ahol Austen abbahagyta. Megörökíti egybekelésüket, majd a friss házasok első közös éveit, amikor is Mrs. Darcy hirtelen a londoni társasági élet középpontjában találja magát. Ez erőteljes váltásnak bizonyul a nyugalmas vidéki élethez képest, ám Elizabeth éles esze, természetes bája és üdítő szellemessége saját jogon is népszerűvé teszi őt a legmagasabb körökben. Tekintélyes barátnőre tesz szert Englebury márkiné személyében, de őladységének köre féltékenyen figyeli, így Elizabeth egy olyan érdekcsoport tagja lesz, akik számára az intrika az élet elengedhetetlen része, és a vetélkedés a mozgató erő. Idővel mindez feszültséget teremt közte és a férje között, veszélyeztetve boldogságukat. A büszkeség és a balítélet ismételt hibájába esnek, de felül tudnak-e ezeken kerekedni ezúttal is?
A szerző a Darcy házaspár mellett új szereplőket is bemutat, ugyanakkor nem feledkezik meg a már megismertekről sem, így értesülhetünk például Georgina Darcy és Kitty Bennet boldogságkereséséről, vagy épp Anne de Bourgh és Caroline Bingley sorsának alakulásáról. A fordulatokkal teli, szellemes és szórakoztató regény nem nélkülözi a szatirikus humort, a mulatságos kalandokat, de a drámát sem.
A legfőbb kérdés pedig az, vajon az őket körülvevő kavalkádban erős tud-e maradni Mr. és Mrs. Darcy szerelme? 

2017. július 21., péntek

Zombidúlás Britanniában | Jane Austen - Seth Grahame Smith

Szeretem a feldolgozásokat, de van egy határ, amit nem szeretek átlépni. A Büszkeség és balítélet mindennemű tovább gondolását örömmel fogadom, de hogy zombik?! Kösz nem.

Magyar megjelenés éve: 2009
Athenaeum Kiadó
paródia, horror
két csillag
A klasszikus tizenkilencedik század eleji románc – most durván erőszakos zombidúlással
Titokzatos vírus harapódzik el Angliában: a halottak életre kelnek és tisztes polgárok életét fenyegetik.
A Bennet-lányok igazi kardforgatók, mesterei a keleti harcművészetnek, és Mr. Darcy sem csak egy jó parti, hanem rengeteg élőhalott eltakarítása fűződik a nevéhez. A kimondhatatlanok pedig megkérdőjelezhető viselkedési kódexet követve grasszálnak az angol vidéken. Jól nevelt és kifogástalan modorú hamvas úrinők és fess úriemberek két bál és házassági ajánlat között gyilkolják a zombikat - Jane Austen modorában.

Nem először álltam neki, de most olvastam el először. Undorral vegyes megvetéssel csaptam fel az első oldalakat. Az eredeti mű iránti rajongásom következtében szálkának éreztem a zombidúlást. Hogy volt valakinek is mersze így belenyúlni a történetbe. 

2017. július 20., csütörtök

Azok a bizonyos első benyomások | Charlie Lovett

Jane Austen leghíresebb regénye, a Büszkeség és balítélet nem az első formájában jelent meg. Át kellett még dolgoznia, hogy ne az akkori divatos levélregény formája legyen, hanem időtállóbb.
De mi van, ha csak lopta a történetet? Charlie Lovett Első benyomások című könyve ezt a kérdéskört boncolgatja, természetesen a képzeletet szabadon eresztve. Mert szó sem lehet róla, hogy ne eredetit alkotott volna Miss Austen.

Magyar megjelenés éve: 2016
Európa Könyvkiadó
rejtély, romantikus
négy csillag

Jane Austen és Sophie Collingwood – két ugyancsak különböző ifjú nő, akiket csak a könyvek imádata kapcsol össze.
Jane éppen első regényét írja, amikor megismerkedik az idős tiszteletessel, Richard Mansfielddel. Nem is sejti, mennyi segítséget és bátorítást fog kapni rövid barátságuk alatt. Sőt lehet, hogy többet is kap: egy kész kisregényt. Első benyomások címen, amiből majd megszületik a Büszkeség és balítélet.
Sophie könyvtárosként végzett Oxfordban, és most egy antikváriumban dolgozik Londonban, miközben Mansfield Allegorikus mesék kis könyve című, végtelenül unalmas történetfüzérének második kiadását hajszolja két érdeklődőnek is. De a hajsza végzetes lehet…
Plagizált-e Jane Austen? Megkerül-e a tiszteletes meséinek gyűjteménye? És Sophie megtalálja-e a szerelmet? Mennyire fontosak az első benyomások?

2017. július 19., szerda

Tényleg Austen jelenti a kiutat? | Erin Butler

Túl cuki, hogy igaz legyen. Mármint a borító.
Erin Butler Mr. Darcy nyomában című regényéből nem néztem volna ki, hogy a csöpögős gimis történéseken kívül más is lesz benne. Én és a balítéleteim…

Magyar megjelenés éve: 2014
Studium Plusz Kiadó
ifjúsági, romantikus
három csillag
A 16 éves Liza Johnson igazi Jane Austen-rajongó: lábán Pemberley-zokni, táskájában az imádott írónő összes műve egy kötetben, és olyan régiesen beszél, mintha maga is az egyik Austen-regényből lépett volna ki. Addigi, látszólag nyugodtnak és örök szinglinek tűnő élete fenekestül felfordul, amikor megjelenik a színen Mr. Tökéletes, aki akár Mr. Darcy inkarnációja is lehet(ne), de ott van még a legjobb barátnő, Janie expasija is, és a képbe még egy szexi angol srác is bekavar, aki akcentussal csókolózik…
Liza elég rendesen bajba kerül, anyai tanács híján és jobb ötlete nem lévén, Jane Austenhoz és karaktereihez fordul segítségért – elvégre ki ismerné náluk jobban a flörtölés és a szív rejtelmeit…
Kérdés, hogy a kétszáz éve még remekül működő szokások átültethetőek-e napjainkba, és hogy Lizának is az a sors jut-e, mint névrokonának, Eliza Bennetnek: megtalálja-e a saját Mr. Darcyját…

Hihetetlenül olvastatja magát. Felültem a vonatra, és leszálláskor csak azt vettem észre, hogy a felénél járok. Mondjuk ehhez az út hossza is nagyban hozzájárult, de akkor is.

2017. július 18., kedd

Ahol az álmok valóra válnak | Shannon Hale

Azóta álmodozok arról, milyen is lehet a régensség korabeli Angliában élni, mióta először láttam az 1995ös Büszkeség és balítélet feldolgozást. Igen, a Colin Firth félét. Muszlinruhák, kalapok, finom modorosság, ártatlan flörtök, bálok és kimerítő séták erdőn-mezőn. Minden, amire a tizenéves Réka vágyott. De mi van, ha tényleg létezik egy XXI. században egy hely, ahol ilyen élményben lehet része a rajongó hölgyeknek.
Shannon Hale Austenland – Vakáció Mr. Darcyval című regénye egy ilyen fikciót tár elénk. És mivel Austen hét van, nem hagyhattam ki magamat.

Magyar megjelenés éve: 2014
Könyvmolyképző Kiadó
romantikus, chick lit
négy csillag
Jane fiatal New York-i nő, aki mintha képtelen volna rátalálni az igazira – talán azért, mert titokban megszállottan rajong Mr Darcyért, ahogyan Colin Firth játszotta a Büszkeség és balítélet BBC adaptációjában.
Ám amikor egy jómódú rokona örökül hagy rá egy Austen-mániás nők számára kitalált, angliai vakációt, Jane ábrándjai arról, hogy megismerkedjen a tökéletes, régensség korabeli úriemberrel, hirtelen valóságosabbá válnak, mint azt valaha is képzelte volna.
Vajon ez a hamis austeni világba tett utazás elég lesz-e ahhoz, hogy Jane mindörökre lerázza magáról megszállottságát? Vagy álmai esetleg valóra válnak, és megleli a maga Mr Darcy-ját?
A történet magával ragadó, elbűvölő és csupa empátia. Shannon Hale mindnyájunkból kihozza a benne szunnyadó Jane Austen rajongót.

Történetünkben…
Jane Hayes egy szerelemre éhező „vénlány”. Végtelenül romantikus, vágyik a saját Darcyja után, de csak a BBC féle feldolgozás jut neki. Már egy tucat férfiban csalódott, ezért nem gondolja, hogy valaha is megtalálja az igazit. Nénikéje halálakor vagyon helyett egy élményt hagy rá.  Három hetet tölthet el a mesés Austenlandben, amit Jane terápiás kezelésnek fog fel. Muszáj visszatérnie a való életbe, és két lábbal a földön járnia. Beleveti magát az érzelmek forgatagába, és egészben jön ki onnan. 

10+1 érdekesség Jane Austenról


Ma van a napja, hogy kedvenc írónőm, Jane Austen 200 éve eltávolodott az élők sorából. Ennek tiszteletére összegyűjtöttem 10+1 érdekességet róla. Lehet, hogy pár dolog ismerős lesz számotokra, de biztos tudok újat mondani.

2017. július 17., hétfő

Büszkeség és Júlia | Polly Shulman

Jane Austen számos művet inspirált. Nem csak mint regényeinek lehetséges folytatásai, hanem a felnőtt és ifjúsági szórakoztató irodalomban is. Polly Shulman Rajongás című könyvére se akadtam volna rá, ha fülszövege nem emlegeti olyan határozottan a Büszkeség és balítéletet. Mert nálam Stephanie Meyer ajánlása semmit nem nyom latba.

Magyar megjelenés éve: 2009
Könyvmolyképző Kiadó
ifjúsági, romantikus
kettő csillag
Jane Austennak még soha nem voltak ilyen barátai…
„Kevés olyan dolog van, ami jobban megviselhet egy értelmes embert, mint ha szeretetből és megszokásból ragaszkodik egy Rajongóhoz.” Julie mindezt keserű tapasztalatból tudja. Legjobb barátnője, Ashleigh, vadul csapong egyik mániától a másikig, és őt is belerángatja őrült terveibe. Ashleigh legújabb szeszélye egyben Julie saját szenvedélye is: Jane Austen nagyszerű szerelmi regénye, a Büszkeség és balítélet. Julie azon kapja magát, hogy múlt századi divat szerint felöltözve és erősen vonakodva besurran Ashleigh-vel egy fiúiskola báljára, abban a reményben, hogy ott hősökre lelnek. Sajnos, mindketten ugyanabba a fiatalemberbe szeretnek bele, a jóképű és lovagias Grandison Parrba. Vajon Julie-nak választania kell a barátnője iránti hűség és a szerelem között? Vagy talán Ashleigh zavarbaejtő bohóckodása végképp elüldözi a fiút, mielőtt Julie lehetőséget kapna?

Egy vattacukorhoz tudom leginkább hasonlítani. Habos, édes, ragad tőle mindened és hamar elfogy.
Rövidke terjedelmével nem tartalmaz nagy ívű cselekményt, mégis szerethetően egyszerű. Egy amerikai gimis közegbe csöppenünk bele, ahol ugyanúgy bonyolódnak a szálak, mint egy drámában.

2017. július 15., szombat

Tövis és ujjongás, avagy Mili és morc báró keringőzése egy tál ecet körül | Böszörményi Gyula

Aktuális kedvenc Böszörményi Gyula által írt sorozat harmadik részét stílszerűen a nyitókötettel egy napon fejeztem be, csak két év eltéréssel. Nem is gondoltam volna, hogy ennyire meg fogja változtatni az életemet. Jöjjön az Ármány és kézfogó, aminek ugyan nem sikerült túlszárnyalnia az előzményeit, de méltón beáll a sorba.
 

Első megjelenés éve: 2016
Könyvmolyképző Kiadó
krimi, ifjúsági
öt csillag
A naptár 1900-ról lassanként 1901-re vált, miként a négy esztendővel korábban elrabolt Hangay Emma ügye is hátborzongató fordulatot vesz. Ambrózy báró, az Osztrák-Magyar Monarchia első magándetektívje és hű segítőtársa, Mili kisasszony új nyomra lel, ám az ösvény, melyre ezáltal lépnek, sokkal tüskésebb, nyaktörőbb és veszélyesebb, mint azt bármelyikük is sejtené. Vajon a morc báró miért válik egyre titokzatosabbá, sőt, kegyetlenné és gonosszá azokkal szemben, akik szeretik, s hogyan lesz képes mindezt Mili kisasszony elviselni? Mit rejt a Magyar utcai ház, miért lop lovat Mück Márika, kinek vall szerelmet Tarján Vili, és hány holttest kell még ahhoz, hogy a háttérben működő gonosztevők nehéz vasba veressenek?
A békebeli bűn- és szívügyek, melyek a Leányrablás Budapesten és A Rudnay-gyilkosságok című regényekben még homályban maradtak, most végre tán megoldásra lelnek.

Magas elvárások, sürgető határidő. Hónapok óta figyeltek engem a Hangay lányok képmásai. Itt csücsültek mellettem a polcon, és még édesanyám is előbb olvasta, holott csak a kitartó unszolásom miatt állt neki. Nem vakít el rózsaszín köd, de így is tapsikolva csuktam be a könyvet. Ide nekem a folytatást, de izibe, különben szer’usz világ.

2017. július 8., szombat

Elferdített igazság | Elisabeth Wein

Emlékezetembe vésődött Elisabeth Wein Fedőneve Verity borítója. Nem is annyira a rajta található motívumok miatt, hanem ez volt az első könyvek egyike, melynél megtapasztaltam, mi is az a blogturné. Aztán ez elraktározódott bennem. Olvastam én történelmi fikciókat a II. világháborúról, bár nem sokat. Azok azonban nagyon is tetszettek, és gondoltam, a Verity is közéjük fog tartozni.

Magyar megjelenés éve: 2015
Könyvmolyképző Kiadó
történelmi fikció, ifjúsági
három csillag
1943. október 11. Egy brit kémrepülőgép kényszerleszállást végez a náci megszállás alatt álló Franciaországban. A pilóta és utasa a legjobb barátnők. Egyikük megpróbálja túlélni. A másik már akkor elvesztette a játszmát, amikor még el sem kezdődött.
Gyönyörűen megírt, szívszorító regény egy felejthetetlen barátságról, amely a végtelen gonoszságnak is ellenáll.

Szeretem A könyvtolvajt maró humoráért, az Árnyalatnyi remény szívbe markoló igazságát, de a Verity tárgyilagossága távolságtartásra késztetett. Az érzelmek teljes hiánya nem indított el az együttérzés útján, és amikor szükségem lett volna rá, elhidegültem. Sokkolódni, sokkolódtam, de ennyi. Nem kapott meg magának.

2017. július 2., vasárnap

Rém RENDes barátok | Libba Bray

Rémregények. A 19. század kedvelt alkotásai. Mikor a kisasszonyok csak a könyvek által élhettek át izgalmakat, mert egész nap mosolyt magukra erőltetve tették a társadalom által elfogadott teendőiket. A képzeletükbe belemerülve azonban megtapasztalhattak bűnös dolgokat is anélkül, hogy kár esett volna bennük.
Libba Bray majdnem tizenöt éve íródott regénye, a Rettentő gyönyörűség sem maradt el a hátborzongató társai mögött. Viktoriánus lánynevelő intézet, mozgó árnyékok és vad látomások. Minden megvan hozzá, hogy verítékben fürödve ébredjek arra, hogy meg akarnak ölni.

Magyar megjelenés éve: 2012
Könyvmolyképző kiadó
ifjúsági, misztikus
három csillag

Gemma Doyle más, mint a többi lány. A lányok, akiknek kifogástalan a modoruk; csak akkor szólalnak meg, ha szólnak hozzájuk; tudják a helyüket; és hanyatt dobják magukat, és Angliára gondolnak, amikor ezt kívánják tőlük.
A tizenhat éves Gemma önálló egyéniség.
A londoni Spence Akadémiára akkor íratják be, amikor Indiában tragédia sújt le a családjára. Gemma magányos, bűntudattal küszködik és hajlamos a jövőt illető látomásokra, amelyek kínos pontossággal valóra is válnak. Az Akadémián hűvös fogadtatásban részesül. Ám nem teljesen magányos: egy rejtélyes fiatalember követi, aki óva inti, nehogy megnyissa a lelkét a látomások előtt.
Gemma képessége ugyanis, amivel magához vonja a természetfelettit, itt, a Spence-ben teljesedik ki. Itt kerül kapcsolatba az iskola legbefolyásosabb leányklikkjével, és itt fedezi fel, hogy az anyja kapcsolatban állt egy Rendnek nevezett titokzatos csoporttal.
És itt vár rá a sorsa… amennyiben hisz benne.
A Rettentő gyönyörűség igazi hátborzongató olvasmány a suhogó szoknyák, táncoló árnyak és az éjszaka rémeinek széles palettájáról. A viktoriánus kor élénk színekkel megfestett világát tárja elénk, ahol a lányokat arra nevelik, hogy gazdag férfiakhoz menjenek feleségül, de ahol van egy lány, aki más utat keres magának.