2017. február 25., szombat

Serdülőkori lázadások | Soman Chainani

Soman Chainani Jók és Rosszak iskolája című regénye belopta magát a szívembe, ezért nem is csoda, hogy annyira vártam a folytatását. Sophie és Agatha történetében a barátság és a tanulságok kerülnek központi helyre. Az Itt nincsenek hercegek tovább menetelt a feminizmussal kikövezett úton. De lehetnek a lányok fiúk nélkül is boldogok?


Eredeti megjelenés éve: 2014
Magyar megjelenés éve: 2016
Twiter Media Kiadó
ifjúsági, fantasy, mesefeldolgozás
öt csillag

Soman Chainani első regénye, a New York Times bestseller Jók és Rosszak Iskolája folytatásában Sophie és Agatha visszatér Gavaldonba, és boldogan élnek saját világukban, ám az élet nem olyan tündérmese, amilyennek képzelték

Agatha már úgy érzi, bárcsak más boldog befejezést kívánt volna a mesének, ám ekkor véletlenül megtalálja és kinyitja a Jók és Rosszak Iskolájának kapuját. A lányok azzal szembesülnek, hogy az a világ, amit az első tanévben tapasztaltak, megváltozott.

A boszorkányok és a hercegnők a Lányok Iskolájában laknak. Elhatározták, hogy kirekesztik életükből a hercegeket. Tedros és a fiúk a Rossz Iskolája régi tornyainak lakói lettek. A két iskola között háború van kitörőben. Vajon Agatha és Sophie helyre tudják állítani a békét? Vajon Sophie jó tud maradni úgy, hogy Tedros állandóan üldözi? És kihez húz Agatha szíve? A barátnőjéhez vagy a hercegéhez?


Nem cuppogtam rózsaszín cukormázban, sötét helyekre is benéztem, de erre nem voltam felkészülve. Lelkemet simogatva egyszer csak belevájt éles körmével, kifacsarta és otthagyott a krokodiloknak. Legszívesebben kettétörném a Ténetészt, hogy ne okozzon több galibát, de mint tudjuk a gazdája akarata szerint cselekszik. Ők meg elintézik maguk között.


2017. február 22., szerda

Tea Book Tag


Utolsó befejezett olvasmányomon felbuzdulva egy újabb Book Taggel jöttem. Ezzel a kérdéssorral régen találkoztam, nekem is már jó ideje ott csücsült lehetséges bejegyzések bugyrában. Én inkább teapárti vagyok, jöhet minden mennyiségben, kávét csak a felpörgés kedvéért iszok.
~~~

1. Instant Tea – A legrövidebb könyv, amit tavaly olvastál
Molnár Ferenc – A kékszemű  ez lett végül a karácsonyi olvasmányom a rám telepedő vizsgaidőszaki fellegek miatt

2. Zöldtea – Egy zöld borítós könyv

3. Forró citromos tea mézzel – Egy könyv, ami átmelengeti a lelked

4. Ötórai tea – Egy könyv, amit angolul vagy más idegennyelven olvastál
Német tagozatnak hála ilyenből sok van. A teljesség igénye nélkül felsorolnék egypárat: Theodor Fontane – Effi Briest, Dürrenmatt – Die Physiker, Thomas Mann – Mario und der Zauberer…

5. Gyógytea – Egy könyv, amit kényszerből olvastál
Minden, ami kötelező olvasmány. És igen, én mindegyiket elolvastam. Lehetett akármilyen unalmas, nyomasztó vagy éppen fura, nem fogott ki rajtam egyik sem.

6. Fekete tea – Egy olyan akciódús könyv, amin képtelen lennél elaludni

7. Jeges tea – Egy hamisítatlan nyári olvasmány
Ide egy jó vastag könyvet választok, mert úgyis sok ideje van az embernek. Miért is ne legyen J.R.R. Tolkien A gyűrűk ura című nagysikerű regénye.

8. Kalinka szamovár – Egy könyv, amit csak az alkohol tett volna elviselhetőbbé
Lewis Caroll: Alice Csodaországban illetve Tükörországban, vagy akár E.T.A. Hoffmann Az arany virágcserepe. Mindegyik elborult, és józanon nem lehet felfogni az értelmét.

Ha kedvet kaptatok hozzá, nyugodtan kitölthetitek ti is.

2017. február 19., vasárnap

Feljegyzések egy extravagáns mágus életéből | Cassandra Clare & Co. - Betekintő #9

Cassandra Clare A Végzet ereklyéi sorozat olvasói közül mindenkinek megvan a véleménye Magnus Bane-ről. Különc stílusával belopta magát az én szívembe is, ezért nem csodálkozom azon, hogy készültek novellák az életéhez. A jelenleg alkotói folyamatban lévő felnőttsorozatról meg ne is beszéljünk. Látszik, hogy az olvasók mennyire befolyásolják a szereplő utóéletét.
Jöjjön egy kis betekintő a Bane Krónikákba.

Az összes történetet tartalmazó
külföldi borító

Magyar megjelenés időszaka:
2013-2015
Könyvmolyképző Kiadó
ifjúsági, urban fantasy
Gyengébb és erősebb történetek sorakoznak fel a sorozatban, ahol nagyon érződött, hogy épp kinek a közreműködésével készült az adott mű. Míg Sarah Rees Brennan sokkal lazábbra vette a formát, addig Maureen Johnson inkább a külcsínnyel volt elfoglalva. Leíró részeitől kevésbé élt a történet. Márpedig Magnus sziporkázik, ha szerepet és teret kap.

Jól döntöttem, hogy egybe olvastam el őket, mert így egységesebb képet kaphattam. Mindenkinek csak ajánlani tudom ezt a módot.
~~~

Pár gondolatot összeszedtem minden egyes történethez, mert a mennyiségük és minőségük miatt nem akarnék csak egyet-egyet kiemelni, mint ahogy ezt szoktam.

2017. február 12., vasárnap

Tűzhozó | Sarah J. Maas

Mire jó a vizsgaidőszak? Arra, hogy féltéglányi könyveket olvassunk el pár nap alatt. Mert a tanulás még várhat, hallatszódott a fejemben a negyedik ismétlésnél.
Nehéz egy sorozat harmadik részéről úgy beszélni, hogy ne mondjak el mindet róla. Mert feltehetőleg csak az érdeklődik iránta, aki olvasta az elsőt vagy esetleg a friss befejezés után rajongó barátnős kibeszélés helyett megnyugvást. Mert Sarah J. Maas A tűz örökösénél van min nyammogni. Az első magával ragadott, a második megrázott, a harmadik pedig…

Magyar megjelenés éve: 2015
Könyvmolyképző Kiadó
ifjúsági, high fantasy
négy csillag

A bűntudattól és haragtól gyötört Celaena képtelen lenne Adarlan királyáért egy csepp vért is kiontani. Nincs más választása, fel kell vennie ellene a harcot…
A Tündérkirálynő talán segít neki elpusztítani a királyt, de ennek ára van. Celaena egyszerre küzd sötét emlékeivel, és a szíve is majd' megszakad egy kilátástalan szerelem miatt. Tudja-e így teljesíteni az alku ráeső részét, és képes lesz-e az egykor erős és hatalmas terraseni királyság élére állni? Talál-e segítőtársakat?

Mivel „tapasztalt” (egy fenéket vagy az) olvasóként (de én igenis az vagyok!) fel tudtam készülni (nem, nem tudtál, csak álltatod magad) a legrosszabbra (legrosszabbra?! Hercegnő, az még messze van ettől a cukorhabos tortától), így kevésbé tudott összetörni, megtaposni és ugrálni rajtam az írónő. Elképzeltem, ahogy kaján vigyorral az arcán ül a klaviatúra felett, és tervezgeti a végünket. (Még semmit sem láttál belőle!)

2017. február 8., szerda

Rapid Book Tag


Köszönöm szépen ez úton is @NagyDorkának a kihívást. Az ő válaszait ITT láthatjátok. Most pedig jöjjenek az enyémek.


Puha vagy keménytáblás könyv?
Régen csak és kizárólag a kemény táblásra esküdtem, hiszen a mesekönyveim és az első regények is ilyen formátumban kerültek hozzám. Ahogy azonban telt-múlt az idő, egyre nyitottabb lettem, de még akkor sem bíztam magamban, hogy eléggé tudok vigyázni a puha kötésre. Ma viszont már csak a piszkos anyagiak döntenek.

Online vagy könyvesbolti vásárlás?
Szeretek könyvesboltokban bóklászni, de többnyire az online mellett döntök. Ennek egy egyszerű oka van: nagyobbak az akciók.

Trilógiák vagy Sorozatok?
Igazából a trilógiák is sorozatok, ha úgy vesszük, ezért inkább úgy tenném fel a kérdést, hogy 
Önálló könyvek vagy sorozatok?
Itt mindenképpen az utóbbira dől a libikóka karja. Ha megszeretek egy világot, akkor onnan nagyon nehezen akarok szabadulni.

Hősök vagy Rosszfiúk?
Inkább hőspárti vagyok. A kifogástalan jellem és minden vele járó tulajdonság sokkal jobban megfog.

Melyik az az egy könyv, amit mindenkivel elolvastatnál?
Jelenleg a Brooklyn, amihez a filmet is mindenképpen nézd meg!

Ajánlj egy alulértékelt könyvet.
Fel lehet hánytorgatni a hibáit, de nekem összességében tetszett.

Melyik volt az utolsó könyv, amit befejeztél?
Saroo Brierly: Oroszlán

Mi volt a legfurcsább dolog, amit valaha használtál könyvjelzőnek?
Mivel mindig akad a kezembe egy könyvjelző, így azokat használom. 

Használt könyvek: Igen vagy nem?
Nem viszolygok attól, ha egy könyvnek múltja van. Attól még nem veszít a története az értékéből, hogy más is olvasta előtte.

Karakterek vagy cselekmény?
Cselekmény, mert amellett a gyengébb karakterek is elférnek. Viszont, ha karakterek vannak, de nem történik semmi, akkor a fene ette meg.

Hosszú vagy rövid könyvek?
Hosszú, de nem szeretem, ha túlságosan elnyújtják, miközben nem történik semmi sem.

Hosszú vagy rövid fejezetek?
Hosszú, mert nem szeretem az agyontördelt dolgokat.

Nevezd meg az első három könyvet, ami eszedbe jut.
Böszörményi Gyula: Ármány és szerelem  édesanyám most olvassa
Lois Lowry: Az emlékek őre – két hete láttam a filmet 
Scott Westerfeld: Leviatán – Nagyonnagyonnagyon el akarom olvasni

Mik azok a könyvek, amik megnevetettnek vagy megsiratnak?
A siratósak inkább megmaradnak, mert nevetni sokszor szoktam.
Soman Chainani: Itt nincsenek hercegek

A mi világunk vagy kitalált világok?
Nekem ez aztán teljesen mindegy. A lényeg, hogy jó legyen.

Mit gondolsz a hangos könyvekről: Igen vagy nem?
Öcsém kezdetben a kötelezőket így „olvasta”, és szerintem jó dolog.

Ítélsz könyvet borító alapján?
Sajnos igen. Általában a szép borítóktól csábulok el.

2017. február 4., szombat

Harcos Hófehérke | C. J. Redwine

- Bőröd fehér, mint a hó. Ajkad vörös, mint a vér. Kerülöd a feltűnést… Tudom mi vagy! Egy vámpír.
- Nem, csak Hófehérke.
Nagyon népszerű manapság a harcos és erős hősnő karakter, aki elé temérdek akadályt gördít a sors. C. J. Redwine Hófehérke köntösbe alkotta meg az ő amazonját, Lorelait. Az árnyékkirálynő, melynek nem csak a borítója szép, nem okozott csalódást.

Magyar megjelenés éve: 2016
Twister Media Kiadó
mesefeldolgozás
öt csillag
Lorelai Diederich szökevény koronahercegnőnek egyetlen célja van: megölni a gonosz királynét, aki magához ragadta a hatalmat, elfoglalta Ravenspire trónját, és megölte a hercegnő apját. Ehhez Lorelai kénytelen a varázslat fegyverét bevetni, amivel azonban Irina királyné is élhet. A hercegnőnek erősebbnek, gyorsabbnak és kitartóbbnak kell lennie Irinánál, akihez fogható veszélyes varázslót még nem látott Ravenspire.
A szomszédos királyság, Eldr földjén Kol herceg apját és bátyját megölik az országot lerohanó, varázserővel irányított ogrék, így hirtelen a másodszülött herceg felelősségévé válik megvédeni az országot. Ehhez Kolnak varázserőre van szüksége. Ezt csak úgy szerezheti meg, ha egyezséget köt Ravenspire uralkodójával. Irina azt kéri tőle, hogy segítségéért cserébe vigye el neki Lorelai szívét.
A hercegnő azonban egyáltalán nem olyan, mint amilyennek Kol gondolta. Gyönyörű, megzabolázhatatlan és megállíthatatlan. A sötét varázslat ellenére Lorelai vonzódik a zaklatott ifjú királyhoz. Azért küzd, hogy mindig egy lépéssel a sárkányszívű vadász király előtt járjon, akit a kelleténél sokkal jobban kedvel. Mindent megtesz, hogy legyőzze a gonosz királynét. Irina azonban nem adja fel harc nélkül, és végső lépésének következménye az is lehet, hogy a hercegnő elveszti utolsó megmaradt vesztenivalóját.