2015. szeptember 30., szerda

Havi zárás – Szeptember 2015


Hűvös reggelek, egyre hosszabbodó éjszakák, alma és szőlőillat. Ezek mind együtt képezik a szeptembert és velük együtt az őszt is. De ne felejtsük el az iskolát se, melyből iden én nem veszem ki a részem.
Akkor összegezzünk.
Legyen szép napotok!

Szeptemberi olvasmányok: (1648 oldal)

Októberi tervezet:
- E. M. Forster: Szoba kilátással
- Jo Baker: Longbourn árnyékában
- Samantha Shannon: Csontszüret
- Robin LaFevers: Gyilkos kegyelem és Sötét diadal

2015. szeptember 29., kedd

Szenvedés és boldogság - Betekintő #2

A Helikon Kiadó gondozásában megjelent zsebkönyvek sorozatban két Austen gyűjtemény is helyet kapott, melyek közül az egyikbe már betekintést nyerhettetek. A Szerelem és barátság című kötetet már sikerült régebben megszereznem a Lázi Kiadós példányban, ezért nem is gondolkoztam el azon, hogy megvegyem. De miért is ne, az írások eloszlásán változtattak, így nagy duzzogva beszereztem ezt is.

Ebben a kötetben szintén ifjúkori zsengéket olvashatunk. A 13 kidolgozatlan mű minőségében jóval alulmarad az elvárásaimnak. Ezeken nagyon látszik a kezdetlegesség, hiszen rendkívül összecsapottak. Sokukhoz képest a kengyelfutó gyalogkakukk ébredező éti csiga. Nemegyszer csak ráztam a fejemet értetlenségemben.
De az is lehetséges, hogy ezzel tükröt tart az akkori regényeknek. Kritizálja a gyors szerelembe esést és barátságkötést, melytől sok helyzet igen komikussá válik.
Ezek közül szeretnék hármat kiemelni, melyeket említésre méltónak találtam.


2015. szeptember 25., péntek

Trónok kegyetlen játéka

Tavaly tavasszal már lassan a csapból is a George R. R. Martin A tűz és jég dala regényeiből készült tévésorozat csöpögött. Mindenki azt nézte, arról beszélt, még az olyan tudatlanok előtt, mint én. Ekkor már nem tudtam szótlanul elmenni a jelenség előtt, melyet szintén hazai népszerűsége előtt fedeztem fel. Egyszerűen már rágcsálta a fülemet a kíváncsiság, hogy mi fán teremhet. Az biztos, hogy a terjedelme is megragadó, ezért először a sorozatnak álltam neki, mely egy nagyon tömény, mégis hű adaptációja a könyveknek. Egy idő után azonban csömöröm lett belőle. Nem is csoda, hiszen négy évadot akartam bepótolni. Azt azonban megfogadtam, hogy mindenképpen beleolvasok a regénybe is. Ha A Gyűrűk Ura nem fogott ki rajtam, ezzel is megbirkózom. 

A Trónok harca lebilincselő fantasy, amely klasszikus lovagkirályságot tár az olvasó elé: 
Westeros fölött valaha a sárkánykirályok uralkodtak, ám a Targaryen-dinasztiát 15 évvel ezelőtt elűzték, és most Robert Baratheon uralkodik hű barátai, Jon Arryn, majd Eddard Stark segítségével. A konfliktus középpontjában Deres urai, a Starkok állnak. Olyanok, mint a föld, ahol születtek: makacs, kemény jellemű család. Szemünk előtt hősök, gazemberek és egy gonosz hatalom története elevenedik meg.
Ám hamar rá kell ébrednünk, hogy ebben a világban mégsem egyszerűen jók és gonoszok kerülnek szembe egymással, hanem mesterien ábrázolt jellemek bontakoznak ki előttünk különböző vágyakkal, célokkal, félelmekkel és sebekkel.

2015. szeptember 23., szerda

Autumn Book Tag


Ma kezdődött el a csillagászati ősz, ezen felbuzdulva gondoltam, kitöltöm a következő Taget, melyre Lindánál bukkantam rá először. Jó kis ráhangolódásnak szánom az előttem álló időszakra. 

2015. szeptember 19., szombat

Hamupipike a zűrben

Kegyetlen nevelőanya, szemétkedő mostohatestvérek, felesleges munkák? Ez tipikusan egy mese jellemzője, melyet mindannyian igen jól ismerünk gyerekkorunkból. Ma Marissa Meyer Cinder című regényét fogom bemutatni, amellyel már vagy két éve szemezgetek, de csak most jutottam el odáig, hogy beszerezzem. A külföldi Booktubeon igen népszerű az ezt a könyvet is magában foglaló Holdbéli krónikák sorozat, melyről ódákat zengett Jessie és társai. Így igen magas elvárásaim voltak.

126 évvel a IV. világháború után emberek és kiborgok népesítik be Új Peking utcáit. A népességet halálos járvány tizedeli. Az űrből kegyetlen holdlakók figyelnek és várnak a megfelelő alkalomra… Senki sem sejti, hogy a Föld sorsa egyetlen lány kezében van…
Cindert, a tizenhat éves kiborgot a társadalom nagy része technológiai tévedésnek tartja, mostohaanyja pedig ki nem állhatja. De a kiborglétnek is megvannak a maga előnyei: Cinder szinte mindent meg tud javítani (robotokat, lebegőjárműveket, sőt még a saját meghibásodott alkatrészeit is), ezért Új Peking legjobb műszerészének tartják. E hírnevének köszönheti azt is, hogy Kai herceg személyesen keresi fel, hogy hozza helyre meghibásodott androidját. A megbízás „nemzetbiztonsági ügy”.
Vajon tényleg Cinder kezében van a Föld jövőjének kulcsa? Vagy a holdbéli királynőnek sikerül varázserejével és más fondorlatokkal meghódítania Kai herceget és vele az egész világot? A Holdbéli krónikák első könyve Hamupipőke klasszikus meséjét kombinálja a Terminátor és a Star Wars elemeivel. Az eredmény egy fantasztikus, magával ragadó történet.

Bejelentés #2


Íme, visszatértem. 
De örülök neki, hogy napjaim ismételten a régi kerékvágásban zajlanak. Hogy én mennyi mindenen keresztülmentem... De ez már mögöttem van, nem érdemes rajta rágódni.
Az oldal is újraéled ezzel a bejegyzéssel, kapva egy kis friss löketet. Beszámolók, betekintők és helyenként saját eszmefuttatások bögréje ismételten megtelik betűvel.
Remélem továbbra is be-benéztek. 
Hiányozatok :)
Addig is maradok a féllábú gólya, 

Babó Buca